Skip to Content

Kontakt information

Henkilökunta

Hallinto

Päivi Pirkkalainen Talous- ja hallintopäällikkö | Financial and Administrative Manager +358 40 590 6567 paivi.pirkkalainen@kvs.fi
Heidi Kinnunen TKI-päällikkö | RDI manager +358 440 999 405 heidi.kinnunen@kvs.fi
Maippi Hassinen Hallintosihteeri | Administrative Secretary +358 40 8609 184 maippi.hassinen@kvs.fi

Viestintä

Elina Heiskanen Viestintäpäällikkö | Communications & Marketing Manager +358 40 7594 532 elina.heiskanen@kvs.fi
Terhi Kouvo Toimituspäällikkö | Managing Editor +358 400 396 437 terhi.kouvo@kvs.fi
Kristiina Andreasson Viestinnän asiantuntija | Communications Specialist +358 50 300 2119 kristiina.andreasson@kvs.fi
Sari Pohjola Viestinnän asiantuntija | Communications Specialist +358 40 5112 475 sari.pohjola@kvs.fi
Iina Esko Markkinointisuunnittelija | Marketing specialist +358 44 720 0149 iina.esko@kvs.fi
Katriina Palo-Närhinen Viestinnän asiantuntija, päätoimittaja | Communications Specialist, Editor-in-chief +358 40 7550 341 katriina.palo-narhinen@kvs.fi
Tarja Repo Tapahtuma- ja viestintäkoordinaattori | Event and communication coordinator +358 41 449 8268 tarja.repo@kvs.fi

Etelä-Helsingin kansalaisopisto

Klarika Sander-Komulainen Suunnittelija | Planning Officer, Viron kielen opettaja | Estonian language teacher +358 40 526 6254 klarika.sander-komulainen@kvs.fi
Jenni Österman Opintosihteeri | Adult Education Center Secretary +358 9 622 9580, +358 40 845 9249 jenni.osterman@kvs.fi

Kulkurikoulu

Tuija Tammelander Koulunjohtaja | School Director +358 50 3833 969 tuija.tammelander@kvs.fi
Maippi Hassinen Hallintosihteeri | Administrative Secretary +358 40 8609 184 maippi.hassinen@kvs.fi
Ulla Harmaala Pedagoginen suunnittelija | Pedagogical Coordinator +358 44 4914 950 ulla.harmaala@kvs.fi
Markus Kitola Teknologia-asiantuntija | EduTech Specialist +358 50 325 5844 markus.kitola@kvs.fi
Minna Myllymäki Opinto-ohjaaja | Career Counselor +358 50 514 3713 minna.myllymaki@kvs.fi
Camilla Patjas Suunnittelijaopettaja | Instructional designer and teacher +358 44 700 1513 camilla.patjas@kvs.fi

Tiedekeskus Soppi

Heidi Kinnunen TKI-päällikkö | RDI manager +358 440 999 405 heidi.kinnunen@kvs.fi
Kristiina Andreasson Viestinnän asiantuntija | Communications Specialist +358 50 300 2119 kristiina.andreasson@kvs.fi
Nina Hjelt (perhevapaalla) Projektipäällikkö, elinikäisen oppimisen asiantuntija (perhevapaalla 1/2025 asti) | Project Manager, Specialist on Lifelong Learning

Hankkeet ja Innovaatiot

Heidi Kinnunen TKI-päällikkö | RDI manager +358 440 999 405 heidi.kinnunen@kvs.fi
Raili Aarrekorpi Hallintoassistentti | Administration Assistant +358 44 724 7431 raili.aarrekorpi@kvs.fi
Nina Hjelt (perhevapaalla) Projektipäällikkö, elinikäisen oppimisen asiantuntija (perhevapaalla 1/2025 asti) | Project Manager, Specialist on Lifelong Learning
Seija Purhonen Oppimisen ohjauksen asiantuntija | Specialist on Learning Guidance +358 40 940 2849 seija.purhonen@kvs.fi
Anne Tastula Projektipäällikkö, tuottaja | Project Manager, Editor +358 40 1523 830 anne.tastula@kvs.fi
Privat: Kaisu Sofia John Projektipäällikkö | Project Manager +358 44 75 25 987 kaisu.kinnunen@kvs.fi
Vilma Kosonen Erityisopettaja, perustaitoprojektit | Special Education Teacher +358 44 796 6242 vilma.kosonen@kvs.fi
Loaded results for query ""
Back to top